Piotr Lech | O mnie
20848
page-template-default,page,page-id-20848,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,content_with_no_min_height,select-theme-ver-2.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.3,vc_responsive

Urodziłem się dość dawno, bo  15.02.1966 roku w Rawiczu, a mieszkam w Kaszowie w gminie Milicz od 1973 roku. Byłem, jestem i będę nauczycielem, jako syn i mąż nauczycielki.  Z wykształcenia jestem polonistą, uczyłem w Szkole Podstawowej nr 2, pracowałem w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki, przez 12 lat byłem dyrektorem największej szkoły w gminie – SP nr 2 w Miliczu. Od 2006 do 2014 roku sprawowałem funkcję starosty milickiego. W  tym czasie przewodniczyłem  Konwentowi Powiatów Województwa Dolnośląskiego, a także pracowałem w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz w kilku innych, interesujących, samorządowych korporacjach.

Moja praca w samorządzie jest kontynuacją aktywności społecznej, a swoje czynne życie publiczne rozpocząłem w 1989 roku włączając się czynnie w proces przemian w ramach związku zawodowego „Solidarność”, który współtworzyłem w SP nr 2, stając na jego czele na przełomie 1988/89 roku. Byłem założycielem i członkiem Platformy Obywatelskiej, a w 2014 roku będąc kandydatem stowarzyszenia „Ziemia Milicka” zostałem burmistrzem Gminy Milicz.  

Myślę, że w Miliczu i okolicy kojarzę się z piłką siatkową, bo w 1996 roku byłem pomysłodawcą klas sportowych o profilu piłki siatkowej, a potem od 1998 roku zostałem prezesem powołanego wówczas Klubu Siatkarskiego „Milicz”, którego wychowankiem jest najbardziej znany siatkarz Ziemi Milickiej, reprezentant Polski, podstawowy zawodnik Asseco Resovii Rzeszów – Damian Wojtaszek. Być może kojarzę się też jako miłośnik Kresów, członek Stowarzyszenia, odznaczony medalem „Semper Fidelis” i Krzyżem Kresowym.

Moje pasje życiowe dzielę z żoną, która często towarzyszy mi w wyjazdach na mecze, a także odwiedza ze mną miejscowości kresowe na Ukrainie. Mogę na nią liczyć także w eskapadach rowerowych, bo rower to od dzieciństwa moja miłość. Wspólnie dzielimy także dumę z ukochanych wnucząt – czteroletniej Mimi (Marysi) oraz dwuletniego Misia (Szymona) a także dwojga naszych dorosłych dzieci – córki Katarzyny, która jest lekarzem i syna Przemysława – adwokata.